This website uses so called cookies to ensure operation of some features, and analytics. Details and specifics can be read in our privacy policy

Megabitė

Go back

-

Publish date

Content

Šiandien aptarsime keletą skirtingų svorio jutiklių tipų, kurie yra plačiai naudojami avilių svėrimui, ir palyginsime su MegaBitė svarstyklėse naudojamais.

Štampuoto metalo jutikliai

Šie lengvai masiškai gaminami jutikliai dažniausiai montuojami į svarstyklės, kurios naudojamos virtuvėje, vonioje, ir šiaip buityje, kai apkrovos nedidelės ir atsitiktiniai smūgiai nestiprūs. Mūsų vertinimu tokie jutikliai tinkamiausi momentiniams svėrimams (kai daiktas uždedamas ir netrukus nuimamas), kadangi tipiškai metalo elastinės deformacijos riba yra labai arti matuojamo svorio.

Bėgant laikui ir veikiant išoriniams veiksniams, jutiklio forma pakinta ir nebeatitinka savo pradinių svėrimo parametrų. Deformuotas jutiklis praranda tiesiškumo savybes, ir tai pasireiškia tuo, kad du objektai pasverti atskirai neatitinka parodymo pasvėrus kartu. Toks jutiklis nenaudotinas, nebent būtų periodiškai kalibruojamas. Taip pat galima paminėti, kad šie jutikliai retai kada turi temperatūrinį kompensavimą, todėl per parą svyruojant oro temperai svyruos ir svorio parodymas.

Žiūrint iš kitos pusės, šis jutiklis pasižymi dideliu ekonominiu naudingumu (kas aktualu kitiems gamintojams siekiant didesnių maržų 🤑). Esame išbandę rinkoje esančias svarstykles — 3 iš 4 naudoja būtent tokio tipo jutiklius.

Monolito su kiauryme jutikliai

Šie jutikliai, parinkus dydį ir kiaurymės, gali būti pritaikyti labai įvairiems panaudojimams, sveriamų objektų masėms, tvirtinimo reikalavimams ar net kai reikia matuoti daugiau nei viena kryptimi. Jutikliai gaminami iš lydinio blokų o, ne iš storos skardos. 😊 Jutiklių panaudojimo spektras yra labai platus, kadangi jutikliai nebijo nuolatinės apkrovos ir gali būti naudojami nepertraukiamai. Šiuos jutiklius sutiksite pramonėje, kur būtinas patikimumas: daugelis grūdų, transporto priemonių, liftų bei kitų svėrimo sprendimų neapsieina be šių jutiklių.

Vienintelis kompromisas — kaina 15–30 kartų didesnė nei pirmojo jutiklio tipo.

MegaBitė svarstyklėse montuojami tik industriniai jutikliai tam, kad būtų užtikrinta gaminio kokybė ir kad naudojama sistema bitininkui problemas spręstų, o ne įneštų naujas.

Neretai sulaukiame klausimo, kam tokia didelė svėrimo riba, juk užtektų ir mažesnės. Atsakymas paprastas — jutiklių apkrovimai nepriartės maksimalios matavimų ribos ir prabėgus kuriam laikui netaps deformuotais. Parodymai išliks tikslūs, vartotojas nepatirs papildomų išlaidų periodiškam svarstyklių kalibravimui ar remontui, nebus prastovų, kai svoris neapskaitomas.

Sunku būtų paneigti, kad kokybiškas daiktas atneša daugiau naudos nei tas, kurį tenka dažnai taisyti ar išvis keisti nauju. 😊 VšĮ „Megabitė“ yra pelno nesiekianti įstaiga, besistengianti padėti modernizuoti bei palengvinti Bičiulių bitininkavimą sutaupant jų brangų laiką. 😊